One Live Night - Dokken - Musik - JVC - 4988002309740 - 1 mars 1995
Om omslag och titel inte matchar är det titeln som gäller

One Live Night


Få ett e-postmeddelande när artikeln är tillgänglig
Har du en profil? Logga in
Få avisering om nya utgåvor med Dokken
Lägg till din iMusic-önskelista
eller

Inte betygsatt ännu

Finns även som:

One Live Night is an album by Dokken, released in 1995. The album is a heavy metal CD.


RECORDED IN L.A., DEC 12 & 13, 1994 (JAPAN-IMP)

Media Musik     CD   (Compact Disc)
Antal skivor 1
Releasedatum 1 mars 1995
EAN/UPC 4988002309740
Label JVC VICP5514
Genre Metal     Heavy Metal
Mått 125 × 140 × 10 mm   ·   200 g   (Estimerad vikt)

Låtlista

    1. Into the Fire (One Live Night Acoustic)
    2. Unchain the Night (One Live Night Acoustic)
    3. The Maze (One Live Night Acoustic)
    4. Nothing Left to Say (One Live Night Acoustic)
    5. From the Beginning (One Live Night Acoustic)
    6. Toogh and Nail (One Live Night Acoustic)
    7. Just Got Lucky (One Live Night Acoustic)
    8. I Will Remember (One Live Night Acoustic)
    9. Alone Again (One Live Night Acoustic)
    10. In My Dreams (One Live Night Acoustic)
    11. Nowhere Man (One Live Night Acoustic)
    12. It's Not Love (One Live Night Acoustic)
    13. Band Introductions (One Live Night Acoustic)

Fler produkter med Dokken

Visa alla

Andra i samma serie

Mer från samma **utgivare**

Andra har också köpt

Se alt med Dokken ( t.ex. CD , LP , T-shirt , DVD och Blu-ray )